Kam v okolí?

INSPIRACE NA VÝLETY

 Přijeďte se podívat na dosud málo známá a malebná místa, na kulturní a přírodní památky, na stavby lidové architektury, které se nachází v blízkém i vzdálenějším okolí našeho penzionu. Tato místa Vás zaručeně osloví a doufáme, že se k nám budete rádi vracet.

Zdejší kopcovitá krajina je přímo ideální pro cyklistické výlety. Blízké i vzdálenější okolí našeho penzionu je protkáno sítí cyklotras, turistických, naučných a oddechových stezek, které vybízí k návštěvě kouzelných zákoutí celého Hlinecka.

V blízkém okolí našeho penzionu se téměř na každém kroku setkáte se stavbami lidové architektury: Skanzen Veselý Kopec (na Veselém Kopci se v polovině července a před Vánocemi pořádají jarmarky), Dřevíkov, Možděnice, Svobodné Hamry, Obec Vysočina, Hlinsko-Betlém, Svratouch...

Betlém Hlinsko

Pokud u nás strávíte dovolenou, je snad téměř nutné navštívit soubor lidových staveb Betlém, který se nachází v historickém centru Hlinska. Spolu se skanzenem Veselý Kopec je součástí Souboru lidových staveb Vysočina

Skanzen Veselý Kopec

Skanzen Veselý Kopec máme téměř za humny. Do Skanzenu se od nás ze mlýna dostanete příjemnou procházkou asi 3 km dlouhou.
Skanzen představuje historický obraz lidových obydlí, které jsou volně rozptýleny v původním krajinném prostředí a dokládají způsob života a hospodaření drobných rolníků 19. a 20. století.

Masopust

Jestliže k nám do mlýna zavítáte během února, můžete se na hlinecku stát svědky tradičních masopustních obchůzek. Masopustní veselí s lidovými maskami se dodržuje například na Veselém Kopci, v Hamrech, Studnicích, Blatně, Vortové, Vítanově, Stanu, Jeníkově, či v Horním Bradle.

Za shlédnutí ještě stojí

Rozhledna Zubří u Trhové Kamenice
Prales Polom v Horním Bradle
Muzeum loutek v Chrudimi
Zámek ve Slatiňanech – Hipologické muzeum, Kočičí Hrádek
Zámek ve Žlebech – ukázka chovu dravých ptáků
Zámek Nové Hrady (na fotografii)
Keltská stezka v Nasavrkách
Sečská přehrada
Přehrada Pařížov
Toulovcovy Maštale
Devět skal
Velké Dářko – největší rybník na Vysočině
Zřícenina hradu Lichnice

Vzdálenější výlety

Westernové městečko Šiklův mlýn (na fotografii)
Jihlava - zoologická zahrada
Žďár nad Sázavou – Zelená Hora - poutní místo
Hradec Králové - Staré náměstí s morovým sloupem a Bílou věží - na Bílé věži je umístěn třetí největší zvon v České republice (Augustin).

Rezervace pobytu