Domácí prostředí

Pokud si na něčem opravdu zakládáme, tak na tom, aby jste se u nás cítili jako doma. A snažíme se pro to dělat opravdu hodně. Při návštěvě našeho penzionu na Vás dýchne nejen domácí atmosféra, ale ve spojení s okolní přírodou si budete připadat, jako když přijedete na chalupu k babičce. Ne nadarmo nám spoustu našich pravidelných návštěvníků přesně toto říká a jsme na to právem pyšní.

Soukromí kam oko dohlédne

Bude znít jako klišé, ale u nás si užijete pravé a nefalšované soukromí. Stačí jen přejet železniční trať nad naším penzionem a ocitnete se v ráji klidu, ticha a přírody kam jen oko dohlédne. Stačí se položit do trávy v krásném parku vedle penzionu a z nedalekého náhonu poslouchat zvuk nebo šplouchání vody a štěbetání ptáků. Prostě takový náš malý ráj.

Ráj pro romantiky

Je jen málo míst vhodných pro romantické duše, jako je náš malý ráj na zemi. Ať již preferujete nádherné východy nebo západy slunce, pozorování podvečerní mlhy, která za svitu měsíce padá na rozlehlou louku u penzionu, piknik v našem krásném parku se vzrostlými lipami, nebo byste rádi nádhernou romantickou svatbu v kouzelném prostředí našeho mlýna uprostřed přírody? A co v zimě? Raději saunování ve dvou po běžkování na zasněžených pláních, nebo relaxování v horké venkovní vaně s výhledem do okolní přírody, kde si teplotu vody regulujete sami přikládáním dřeva do kamen? To vše u nás najdete a troufáme si říci, že ještě mnohem více.

Stvořené pro odpočinek

Ať již preferujete odpočinek aktivní nebo pasivní, u nás naleznete oba. Kola v létě rozhodně nemusíte nechávat doma. Blízké i vzdálenější okolí penzionu je protkáno sítí cyklo a turistických tras. Okolní lesy jsou rájem houbařů a přilehlé louky jsou přímo stvořené pro klidné procházky. Letní večer pak můžete strávit u sklenky dobrého vína na naší prosklené terase a při tom pozorovat západ slunce. Letní večer můžete strávit také tradičně opékáním buřtů na ohništi za penzionem. V zimě pak zasněžené okolí našeho mlýna vybízí k projížďkám na běžkách, nebo pokud jste příznivci sjezdového lyžování, můžete využít nedaleký ski areál Hlinsko. Ti kdo preferují méně aktivní přistup k odpočinku si pak mohou vychutnat relaxování v naší sauně, či venkovní vyhřívané vaně. Možností jak si u nás odpočinout je nekonečně mnoho a uděláme všechno proto, abychom vám zprostředkovali pro Vás ten nejlepší možný.

Myslíme i na děti

Kde jinde chcete zabavit děti tak, že si jejich rodiče odpočinou, než u nás. Nově vybudované dětské hřiště s bazénem, rozlehlé travnaté plochy, které vybízí k míčovým hrám a zároveň poskytují dostatek prostoru pro dětské skotačení, houbaření či procházky po okolí. Není lepší způsob jak děti přirozeně unavit. O tom, že děti určitě zaujmou i některá naše domácí zvířátka, se ani není nutné příliš rozepisovat. Nejsme jen rájem pro dospělé, ale i pro děti.

Váš prostor bez hranic

Až na nutné výjimky u nás nenaleznete žádné ploty a ohrady. Jen vodní náhon, krásná přírodní zákoutí, nádherný park, meandry nedaleké řeky Chrudimky lemované vysokými stromy a rozkvetlé louky všude tam, kam oko dohlédne. Svoboda v pohybu a odpočinek v prostoru, kde potkáte spíše pasoucí se srnku, než jiného člověka je to, co náš penzion dělá jedním z nejkouzelnějších míst, které můžete navštívit.

Příroda na prvním místě

Doufáme, že ze všeho co děláme je zřejmé, jak důležitá pro nás příroda kolem nás je. Kolem našeho penzionu se o ní snažíme pečovat jak nejlépe umíme, ale to není všechno. Podařilo se nám obnovit původní turbínu na výrobu elektrické energie a společně se solárními panely jsme postupně zajistili, aby provoz celého našeho penzionu byl prakticky pouze z těchto přírodních zdrojů. Snažíme se pro provoz používat maximum věcí z naší vlastí výroby a našeho hospodářství a tento přístup se snažíme aplikovat na více a více věcech.

Zvířata v okolí

V okolí penzionu naleznete nejen krásy přírody, ale také naše zvířata. Naše husy, které se pohybují v blízkosti hlavních budov, často uslyšíte, ale k našim ovečkám se budete muset s dětmi přeci jen trochu projít přes náš přírodní park. A kdyby se děti ptaly, proč je máme, tak proto, aby nám pomáhaly udržovat trávu všude kolem penzionu a vytvářely hnůj pro lepší růst všech květin a rostlin, které kolem penzionu najdete.